Pomysł:

Wysoka podmurówka daje ogrodzeniu nowoczesny wygląd


Galeria →

Pomysł:

Szerokie słupki i wąska podmurówka daje ładny efekt przestrzenny


Galeria →

Pomysł:

Obrzeże można zastąpić palisadą łupaną


Galeria →

Pomysł:

Przestrzenie nie wymiarowe można uzupełnić murem


Galeria →

Pomysł:

Płytkę elewacyjną można stosować do okładania każdej powierzni


Galeria →

Pomysł:

Palisada łupana idealnie nadaje się do wykończenia tarasów


Galeria →

Pomysł:

Brązowe bloczki wyśmienicie pasują do sztachetek


Galeria →

Pomysł:

Żeby zmniejszyć koszty szerokich słupków można środkowe zastąpić wąskimi


Galeria →

Pomysł:

Bloczki dają nieograniczone możliwości


Galeria →

Pomysł:

Z bloczków można wykonać różne pomieszczenia


Galeria →

Montaż


Krok 1. Fundament

Przed przystąpieniem do budowy ogrodzenia, niezbędne jest wykonanie odpowiedniej ławy fundamentowej. W Polsce średnia głębokość przemarzania wynosi ok. 90cm i taka głębokość fundamentu jest zalecana. Płytsze fundamenty zimą mogą zostać wysadzone przez mróz i co za tym idzie zniszczone. Dane na temat zbrojenia ław fundamentowych można znaleźć w poradnikach budowlanych.


Krok 2. Izolacja

Powierzchnie fundamentu należy odizolować. Służyć do tego może pocięta na paski papa izolacyjna lub różnego rodzaju izolacje, które można kupić w składach budowlanych. Izolacja zapobiega podciąganiu wody z gruntu, co za tym idzie wykwitom i narostom na podmurówce i słupkach.


Krok 3. Montaż pierwszej warstwy

Układanie bloczków podmurówki zaczynamy od ułożenia połówki pustaka A1, następnie na całej długości układamy odpowiednio bloczki A2,A5 i kończymy drugą połówką bloczka A1. Pozwoli to na otrzymanie murka z powierzchnią łupaną ze wszystkich stron.


Krok 4. Wypełnianie betonem.

Puste komory pustaków wypełniamy betonem o konsystencji plastycznej (jak do murowania). Beton równomiernie rozprowadzamy i ubijamy gumowym młotkiem lub drewnianym kołkiem. Czynność tę powtarzamy po ułożeniu każdej warstwy.


Krok 5. Montaż kolejnych warstw

Dla murków gdzie ważny jest widok powierzchni łupanych z każdej strony układanie bloczków zaczynamy od ułożenia drugiej połówki pustaka A1 następnie na całej długości odpowiednio bloczki A2,A5 i kończymy pierwszą połówką bloczka A1.Dla podmurówek pomiędzy szerokimi słupkami gdzie nie widać bocznych ścian, co drugą warstwę układamy tylko z bloczków A2,A5.


Krok 6. Montaż daszków

Daszki kleimy do murka na silikon bezbarwny, mrozoodporny. Należy także wypełnić dokładnie silikonem szczeliny pomiędzy daszkami, co zabezpieczy przed dostaniem się wody do wnętrza komór.


Krok 7. Montaż przęseł i bram.

W przypadku przęseł, bram i furtek o wadze powyżej 50 kg, przęsła należy montować do profila stalowego w konstrukcji nośnej a nie do ściany bloczka.


Kontrola poziomów

Ze względu na to, że bloczki naszej firmy są układane bez fugowo, zaleca się wstępne ułożenie i dopasowanie elementów. Ewentualne nierówności należy wyrównać szlifierką kątową z tarczą widiową. Po ułożeniu każdej warstwy należy sprawdzić poziomy w obu kierunkach i ewentualne odchyłki zniwelować za pomocą kliników montażowych.


Impregnacja

Wszystkie rodzaje betonu również wibroprasowane, narażone są na działanie czynników zewnętrznych, co powoduje zabrudzenia, wykwity czy porost mchów. Aby temu zapobiec zalecamy pomalowanie środkiem hydrofobizującym – impregnatem. Dzięki temu uzyskana powierzchnia dłużej zachowuje świeżość kolorów, całkowicie blokuje wchłanianie wody, wnikanie pyłów. Ochrona taka trwa kilka lat.

Zacieki

Towar wysyłany do klienta jest świeżo łupany. Na powierzchni bloczka znajduje się pyłek cementowy, który niezwiązany może spowodować zacieki. Proces wiązania trwa 4 dni. Z tego powodu bezwzględnie należy go chronić przed deszczem przez ten czas. Po upływie tego okresu warunki atmosferyczne nie mają żadnego wpływu na towar.

Pakowanie

Bloczki A1 i A3 układane są na palecie wzdłuż pęknięć i nie jest to wada produktu